Design/Proces-ingeniør til global markedsleder inden for procesanlæg
Billund Aquaculture A/S er inde i en rivende udvikling med markant vækst i antal projekter, projektstørrelser, antal ansatte og nye geografiske landvindinger. Vi tilbyder en nyoprettet stilling som projektingeniør, der skal indgå i teamet med de eksisterende ingeniører.
Opgaver og ansvar
Med reference til virksomhedens COO er du typisk tilknyttet 1-2 projekter ad gangen. Helt konkret bliver du en del af ingeniørteamet, hvor du, på egne projekter, involveres i design-, koncept- og udviklingsfasen. Som projekterende ingeniør deltager du i alle faser af projektgennemførelsen bl.a. med udarbejdelse af tekniske specifikation. Du vil få kontakt til kunder, underleverandører og internt i organisationen, herunder koordinering med projektteams og indkøb.
Vi tilbyder
Billund Aquaculture A/S er en attraktiv vækstvirksomhed, der bl.a. tilbyder følgende:
I Billund Aquaculture vil du blive en del af en organisation med et højt fagligt kompetenceniveau. Vi har mange inspirerende og komplekse opgaver, som du bliver en del af. Dine kolleger er både ambitiøse og kompetente. Udfordringer, hvor du kan udvikle dine kompetencer yderligere og videreudvikle din karriere.
Vi er en flad organisation med en uformel kultur, højt til loftet og frihed under ansvar. Du bliver en del af en markedsledende aktør i en spændende branche i kolossal udvikling. Vi tilbyder miljøvenlige og grønne løsninger, der bidrager aktivt til en bæredygtig verden. Vi bidrager positivt til 12 af de 17 Verdensmål.
Om dig
Er du en stærk Design/Proces-ingeniør med erfaring fra komplekse projekter indeholdende både tekniske installationer og bygningskonstruktion? Trives du i alle projektfaser og formår du at have overblikket?
Vi forestiller os, du er uddannet proces-, maskiningeniør, maskinmester eller tilsvarende, gerne suppleret med en håndværksuddannelse. Du har minimum 2 års relevant erfaring, erfaring eller uddannelse indenfor akvakultur eller vandbehandling vil være en yderligere fordel. Det er vigtigt, at du har gode samarbejdsevner og kommunikationsfærdigheder på dansk og engelsk. Du trives i en international kontaktflade og har en god kulturel forståelse.
Ansøgning
Vil du vide mere, så kontakt COO Bjarne Hald Olsen på telefon +45 22 40 67 20.
Søg stillingen ved at ved at sende ansøgning og CV til https://www.speedrecruiters.com/job-run/jobs/1849/start
Vi holder løbende samtaler med henblik på snarlig tiltrædelse.
Billund Aquaculture A/S er en projektorienteret virksomhed, som dimensionerer, designer og sammensætter alle komponenter, der indgår i et landbaseret industrielt fiskeopdrætsanlæg, inden det installeres on-site. Virksomheden blev stiftet i 1986 og har mere end 30 års erfaring i design, installation, service og drift af landbaserede fiskeopdrætsanlæg baseret på intensiv recirkuleringsteknologi. Vi er verdensførende inden for området med hovedkontor i Billund og datterselskaber i henholdsvis Australien, Chile, Norge og USA. På verdensplan er vi 300 medarbejdere, og fortsætter vores rivende udvikling. Hjemmeside: https://www.billundaquaculture.com/